X Festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“ konkursinė diena ir apdovanojimai

X tarptautinis festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“, kurį organizuoja choreografijos studija „Aušrelė“ (meno vadovas Mindaugas Kosaitis), baigėsi balandžio 29-ąją, Tarptautinę šokio dieną.

Penktadienį vykusiame konkurse buvo šokami tautiniai, klasikiniai ir šiuolaikiniai šokiai. Pirmą kartą į konkurso programą įtraukti ir solo pasirodymai.

Konkurso vertinimo komisijoje dirbo Latvijos Dainų šventės šokių dienos vyriausioji baletmeisterė Olga Freiberga, Latvijos valstybinės muzikos akademijos choreografijos katedros docentė Janina Martinsonė ir dukart pasaulio hip hopo čempionas, šokio mokytojas Kęstutis Baranauskas.

Penktadienį išdalintos padėkos kolektyvų vadovams, paskelbti įvairiose konkurso kategorijose geriausiai pasirodę kolektyvai, tarp jų:
Pavyzdinis kolektyvas ČIUDESNIKI (Sankt-Peterburgas, vadovė Marina Veršinina);
Šokio ansamblis ZADORINKA (Ryga, vadovė Natalija Čerepenenkova);
Vaikų liaudiškų šokių kolektyvas LIGO (Ryga, vadovės Anita Pielēna-Pelēna, Inga Meiere);
Neringos Meno Mokykla (vadovė Rasa Želnytė);
M. Oginskio meno mokykla (vadovės Loreta Vaitkutė ir Aida Brazdeikienė).
Festivalio „Grand prix“ atiteko Meninės raiškos mokyklai INCOGNITO (vadovė Virginija Medžiaušienė).

Festivalio-konkurso organizatoriai – Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ meno vadovas Mindaugas Kosaitis ir vadybininkė Zita Mundinienė – pažadėjo, kad festivalis vyks ir kitąmet.

Festivalis prasidėjo Šiaulių kultūros centre Motinos dienai skirtu koncertu „Gerumo sparnai“, kuriame dalyvavo choreografijos studija „Aušrelė“ ir draugai. Šokėjai taip pat koncertavo Linkuvos socialinės globos namuose ir Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriuje. Po koncerto šokėjai ir vadovai pasodino kelias pušeles „Draugystės alėjoje“ prie Rėkyvos ežero.

Festivalyje-konkurse šiais metais dalyvavo 20 kolektyvų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos, iš viso pasirodė apie 700 šokėjų. Projektą rėmė Šiaulių miesto savivaldybė, Kultūros rėmimo fondas.

Šiaulių kultūros centro inf.